Firma aktuarialna – usługi

Jeżeli potrzebujemy profesjonalnej wyceny finansowej albo aktuarialnej, powinniśmy skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w takich usługach dostarczając raporty zarówno różnym firmom, jak też instytucjom. Należy zaznaczyć, że firma aktuarialna to doświadczeni aktuariusze, którzy specjalizują się w wycenie różnych podmiotów gospodarczych, niemniej jednak także wartości prawnych a także niematerialnych.
Jak wygląda wycena aktuarialna?
Trzeba wyjaśnić, że wycena aktuarialna jest potrzebna częstokroć, przykładowo w sytuacji zakupu firmy, jej dystrybucji albo także połączenia różnorakich jej części lub działów.

Taka wycena powinna być zlecona także w przypadku fuzji spółek, czy toczących się procesów dotyczących danej firmy (zobacz także: wyceny aktuarialna). Nie zapominajmy także o tym, że wycena finansowa i aktuarialna tyczy się nie tylko i wyłącznie prywatnych firm, ale również instytucji oraz jej działów. Co więcej, przez aktuariuszy wyceniane są też wartości niematerialne oraz prawne, między innymi tj. patenty, znak towarowy czy relacje z klientami. Takie wyceny potrzebne są w sytuacji przejęć czy procesu fuzji (polecamy: wycena przedsiębiorstwa). W dodatku firma aktuarialna przeprowadza wyceny, które pozwalają na zweryfikowanie zdolności kredytowej. Wycenie podlegają też instrumenty finansowe, takie jak pożyczki i należności własne czy aktywa finansowe. Warto pamiętać także o tym, że wycena tyczy się rezerw, które są przeznaczone na koszty związane z naprawami gwarancyjnymi. Więc tyczy się firm oferujących sprzedaż różnych produktów, które muszą uwzględnić w swoim budżecie finanse przeznaczone na naprawy gwarancyjne.

Polecam: biuro aktuarialne.

Comments are closed.